Редис черриэт
Редис Черриэт
Редис Черриэт придатний для вирощування у будь-яку пору року. Маючи прекрасні смакові і товарні характеристики, редис цього сорту користується популярністю у городників і споживачів. Практично кожен овочівник займається висіванням редису Черриэт, оскільки це ще і дуже ранній сорт. Якщо дотримуватися усіх рекомендацій по вирощуванню, можна отримати хороший урожай дуже смачних коренеплодів.
Історія створення сорту
Редис Черриэт-гібрид, виведений голландськими селекціонерами не так давно. Внесений в Держреєстр як овоч, який рекомендований до вирощування в присадибних господарствах.
Опис сортових характеристик
- Ø Ранній сорт-отримати урожай можна вже через 20-25 днів;
- Ø М’якуш соковитий, середній по гостроті;
- Ø Листова розетка компактна;
- Ø Доросла рослина має тверде, коротке бадилля;
- Ø Коренеплід червоного кольору, має округлу форму;
- Ø Маса плоду-близько 30 р.;
- Ø Врожайність-до 3 кг з 1 кв. м;
- Ø При перезріванні довго не псується смак плоду;
- Ø Добре перевозиться.
Агротехніка вирощування редису Черриэт
Цей сорт є дуже морозостійким. Його висівають під плівку ранньої весни, а у відкритий грунт тоді, коли земля трохи прогріється. Якщо помістити грядки в затіненому місці, то можна отримати довге бадилля і маленькі плоди, чого не буває при посадці на сонячній ділянці. Насіння редису краще купувати виробництва перевірених великих компаній.
Для хорошого урожаю редису Черриэт F1 потрібно легкий і родючий грунт, краще всього супіщаний грунт, трохи кислий або нейтральний. Коли грунт важкий, вносять торф і пісок, а для того, щоб вона стала родючішою-перегній і компост. Вапно і зола допомагають понизити зайву кислотність.
Важливо! Свіжа органіка не підходить для редису. Недопустимі послід, гній і суміші азоту.
Додаткові підгодівлі для Чериэта не потрібні, завдяки невеликому періоду вегетації. Досить добрив, внесених при підготовці грунту. Але, якщо при дотриманні усіх умов, редис погано росте, можна застосувати розчин золи в пропорції 1 склянка на 10 літрів води. Калій, який міститься в золі, легко засвоюється рослиною і допомагає дозріванню коренеплоду.
Підготовку для висівання Черриэта проводять восени і розпочинають її з розкидання по передбачуваній території висадки поживних елементів. На 1 кв. м потрібні половина відра компосту або перегною і трохи золи. Буквально по чайній ложці додають калійну сіль, суперфосфат і сечовину.
Поряд з редисом добре будуть сусідами лук і морква. Вважається, що самі хороші попередниками-це картопля, огірки і бобові культури. Не можна саджати редиску після редьки, брукви, капусти і ріпи.
Додаткова інформація. У редисі містяться натрій, залізо, кальцій, магній і фосфор, які допомагають поліпшити обмін речовин в організмі людини. Також вони сприяють правильному кровообігу. Редис, зварений в молоці, вимиває з організму камені. Відновлюється волосся, зміцнюються кістки.
Перед тим, як саджати насіння, їх треба помістити у воду, а після цього посушити бавовняною тканиною. Насіння не має бути мокрим і липнути до пальців. На метр квадратний знадобиться 1.5 р. насіння. Їх висаджують не глибше, ніж на 2 см, з відстанню між рослинами 5 см, а між рядами-10-15 см Потім їх присипають землею і легко трамбують долонею. Відразу після посадки поливати не треба, тому що земля тріскається, і ускладнюється вступ кисню до коренів.
Вирощування в теплиці
Цей варіант вважається складнішим, в порівнянні з вирощуванням на грядках в полі, у зв’язку з тим, що цей сорт гірше росте в закритому приміщенні. Редис починає швидко пускати стрілки, і плоди стають жорсткими, а іноді вони зовсім не зростають.
Редис в теплиці
У теплиці, так само як і на грядці, має бути багато світла. При неможливості забезпечення цього використовують додаткове освітлення, наприклад, лампи діодні або люмінесцентні.
Відхід за редисом
Через те, що редис Черриэт швидко дозріває, відхід за ним потрібний мінімальний, але є моменти, на які варто звертати увагу :
- Коли немає опадів, редис поливають один раз в 3 дні, а в дощову погоду-раз на тиждень. Вологість грунту повинна досягати 10 см в глибину;
- Треба розпушувати землю разів в три дні, краще відразу після поливу, щоб не утворювалася кірка;
- Редису потрібне проріджування для нормального розвитку рослин. Відстань між ними має бути близько 5 см;
- Попри те, що сорт стійкий до більшості шкідників і хвороб, при перших симптомах захворювання або ознаках присутності комах, які можуть зашкодити посівам, культуру обробляють призначеними для цього засобами.
При усій своїй стійкості редис Черри може в сильному ступені вражатися хрестоцвітною блішкою, яка представляє сімейство жуків, що поїдають листя рослин. Вона ушкоджує листя, конкретно її верхній шар, або виїдає ділянками. Всього за два дні блішка може знищити усі посадки редису.
Важливо! Редис швидко дозріває, і якщо є можливість, треба відмовитися від хімічних засобів, тому що вони мають властивість накопичуватися в рослині.
Боротьба з хрестоцвітною блішкою робиться хімічними і народними методами. Якщо хазяїн не дуже часто буває на ділянці, підійде перший спосіб, а при постійній присутності краще скористатися більше щадними методами.
У цьому може допомогти звичайний столовий оцет, пляшка якого розводиться у відрі води. Обробляють культуру в суху погоду. Також для цієї мети використовують настій з коренів і листя кульбаби.
Плюси і мінуси сорту
Посадка редису весною у відкритий грунт
По відгуках городників і аналізі редису Черриэт F 1, виявлена велика кількість переваг цього сорту :
- v Зберігає товарний вид довгий час;
- v Врожайність висока;
- v Добре адаптується до різних умов клімату;
- v Сорт стійкий до цілого ряду захворювань;
- v Немає стрілок;
- v Можна вирощувати в теплицях;
- v Переносить весняні заморозки;
- v Хороша транспортабельність;
- v Впродовж місяця зберігається в холодильнику, не втрачаючи смак і корисні властивості.
З недоліків можна виділити необхідність купівлі насіння щороку.
Редис-один з перших овочів, який радує людину весняною свіжістю і масою корисних для організму речовин після зими. Виростити його можна без особливого клопоту на своїй дачній ділянці. Сорт редису Черриэт F1 заслужив дуже хороші відгуки із-за високої міри надійності і простоті отримання великого урожаю.
http://line24.com. ua/redis-cherriet/index. htm
Редис Черриэт F1
Редис Черриэт F1 – голландский, крупноплодный гибрид. Легко приспосабливается к разным климатическим условиям, устойчив к некоторым болезням, за ним также сравнительно просто ухаживать. В статье будут описаны его особые характеристики, методология выращивания и ухода.
Описание сорта редиса Черриэт F1
Гибрид Черриэт F1 раннеспелый, плоды созревают уже спустя 18-20 дней со дня появления всходов. Выращивается в открытом грунте, хотя растет и в теплицах. Предназначен редис для промышленного возделывания и выращивания на небольших приусадебных участках.
Корнеплоды почти круглые, в диаметре 3-6 см. окрас ярко-красный. Масса одного редиса – 25-30 граммов
Листья невысокие, ровные, яйцевидной формы, насыщенного серо-зеленого цвета. Несмотря на небольшой размер они довольно крепкие, корнеплоды после созревания никогда не подкапывают, а вырывают из земли, вытягивая за ботву.
Корнеплоды почти круглые, в диаметре 3-6 см. окрас ярко-красный. Масса одного редиса – 25-30 граммов, но встречаются экземпляры и больше. Вкус приятный, мякоть сочная, белая, не горчит, но имеется слабая острота.
Какие достоинства и недостатки сорта?
Что может предложить редис гибрида Черриэт F1 огороднику? Ниже описаны все его достоинства.
Урожайность 3-3,5 кг/м2
- Урожайность 3-3,5 кг/м 2 . Собранный урожай имеет примерно одинаковые размеры, форму. Это одна из причин, почему гибрид популярен в продаже.
- В мякоти не образуется пустот, даже если корнеплод большой.
- Не стрелкуется (устойчив к цветушности), так что выращивать его можно на протяжении всего года. Весной, летом и осенью это можно делать в открытом грунте, а зимой – в теплицах.
- Не привередлив в плане климата.
- Устойчив к киле, черной ножке и фузариозному увяданию.
- На него не влияют ночные и запоздалые весенние заморозки.
- Транспортабелен, плоды не портятся долгое время даже, если на них имеются повреждения.
- Срок хранения урожая в холодильнике достигает 1 месяца без существенных изменений внешнего вида и вкуса.
Из недостатков можно назвать разве что сложность обработки и внесения удобрений. Из-за быстрого созревания редис Черриэт F1 может накопить в себе химикаты и вредные вещества. Так что использовать специализированные препараты (удобрения, инсектициды и фунгициды) по уходу за культурой не стоит.
Как готовить и сажать семена?
В отличие от многих других сортов, семена этого гибрида не нужно замачивать заранее или пропитывать разными веществами, они и без того дают дружную, быструю всхожесть.
В открытом грунте стоит выбирать солнечные участки для посадки редиса
В открытом грунте стоит выбирать солнечные участки для посадки редиса, в закрытом – любые. Важно отметить, что именно в тени всегда вырастают маленькие корнеплоды, на солнце они могут достигнуть и 45 грамм! Лучшие предшественники – картофель, бобовые, огурцы и томаты.
Сеять семена в теплицы начинают с середины марта. В закрытый грунт их высевают с конца апреля – начала мая, когда установится более или менее стабильная погода.
Земля может быть любой, но лучшей для редиса Черриэт F1 считается легкая структурированная, что-то вроде супесчаного грунта. При излишней кислотности перед посадкой стоит притрусить землю известью, а также хорошо ее удобрить за 6 месяцев до посадки. Для этого берется 1 ведро компоста и 100 г золы, 15 г калия и 40 г фосфора на квадратный метр площади. Никогда нельзя использовать в качестве удобрения под редис коровяк, птичий помет или азот! Они могут привести к порче вкусовых качеств корнеплода.
Высевание проводится в рыхлую, увлажненную грядку на глубину в 1-1,5 см, гуськом. Расстояние между рядами должно быть 10-15 см. После посадки посевы присыпают землей на 1 см. Для продления сезона плодоношения семена высевают с интервалом в 2 недели.
Как ухаживать за редисом?
Из-за короткого срока вегетации редиса, за ним не нужно долго смотреть и ухаживать, но в эти важные 20 суток, стоит уделить растению внимание.
- Полив проводят раз в 3 дня во время сухой погоды и раз в неделю при частых дождях. Почва всегда должна быть влажной до глубины в 10 см.
- Если земля тяжелая нужно часто ее рыхлить – раз в 3 дня не реже.
- Подкормки, учитывая короткий срок вегетации, не нужны и не рекомендованы, если перед высеванием семян земля удобрялась.
Из-за короткого срока вегетации редиса, за ним не нужно долго смотреть и ухаживать
http://fermerok. info/redis-cherriet-f1
Редис Черриэт F1: опис сорту, посадка і догляд
Зміст:
Опис сорти редиски Черриэт F1
Які переваги і недоліки сорту?
Як готувати і садити насіння?
Як доглядати за редисом?
Редис Черриэт F1 – голландський, великоплідний гібрид. Легко пристосовується до різних кліматичних умов, стійкий до деяких хвороб, за ним також порівняно просто доглядати. У статті будуть описані його особливі характеристики, методологія вирощування та догляду.
Опис сорти редиски Черриэт F1
Гібрид Черриэт F1 ранньостиглий, плоди дозрівають вже через 18-20 днів з дня появи сходів. Вирощується у відкритому грунті, хоча зростає і в теплицях. Призначений редис для промислового обробітку та вирощування на невеликих присадибних ділянках.
Коренеплоди майже круглі, діаметром 3-6 див. забарвлення яскраво-червоний. Маса одного редиски – 25-30 грамів
Листя невисокі, рівні, яйцевидної форми, насиченого темно-зеленого кольору. Незважаючи на невеликий розмір, вони досить міцні, коренеплоди після дозрівання ніколи не підкопують, а виривають із землі, витягаючи за гичку.
Коренеплоди майже круглі, діаметром 3-6 див. забарвлення яскраво-червоний. Маса одного редиски – 25-30 грамів, але зустрічаються екземпляри і більше. Смак приємний, м’якуш соковитий, білий, не гірчить, але є слабка гострота.
Які переваги і недоліки сорту?
Що може запропонувати редис гібрида Черриэт F1 городникові? Нижче описані всі його достоїнства.
Врожайність 3-3,5 кг/м2
- Врожайність 3-3,5 кг/м2. Зібраний урожай має приблизно однакові розміри, форму. Це одна з причин, чому гібрид популярний у продажу.
- В м’якоті не утворюється пустот, навіть якщо коренеплід великий.
- Не стрілкується (стійкий до цвітушності), так що вирощувати його можна протягом усього року. Навесні, влітку і восени це можна робити у відкритому грунті, а взимку – в теплицях.
- Не вибагливий в плані клімату.
- Стійкий до кілі, чорної ніжки та фузаріозного в’янення.
- На нього не впливають нічні та пізні весняні заморозки.
- Транспортабельний, плоди не псуються довгий час навіть, якщо на них є пошкодження.
- Термін зберігання врожаю в холодильнику досягає 1 місяця без істотних змін зовнішнього вигляду та смаку.
З недоліків можна назвати хіба що складність обробки і внесення добрив. З-за швидкого дозрівання редис Черриэт F1 може накопичити в собі хімікати і шкідливі речовини. Так що використовувати спеціалізовані препарати (добрива, інсектициди та фунгіциди) по догляду за культурою не варто.
Як готувати і садити насіння?
На відміну від багатьох інших сортів, насіння цього гібриду не потрібно замочувати заздалегідь або просочувати різними речовинами, вони і без того дають дружну, швидку схожість.
У відкритому грунті варто вибирати сонячні ділянки для посадки редиски
У відкритому грунті варто вибирати сонячні ділянки для посадки редиски, в закритому – будь-які. Важливо відзначити, що саме в тіні завжди виростають маленькі коренеплоди, на сонці вони можуть досягти і 45 грам! Кращі попередники – картопля, бобові, огірки і томати.
Сіяти насіння в теплиці починають з середини березня. В закритий грунт їх висівають з кінця квітня – початку травня, коли встановиться більш або менш стабільна погода.
Земля може бути будь-який, але найкращою для редиски Черриэт F1 вважається легка структурована, щось на зразок супіщаного грунту. При зайвої кислотності перед посадкою варто притрусити землю вапном, а також добре удобрити її за 6 місяців до посадки. Для цього береться 1 відро компосту і 100 г золи, 15 г калію і 40 г фосфору на квадратний метр площі. Ніколи не можна використовувати в якості добрива під редис коров’як, пташиний послід або азот! Вони можуть призвести до псування смакових якостей коренеплоду.
Высевание проводиться в пухку, зволожену грядку на глибину 1-1,5 см, гуськом. Відстань між рядами повинна бути 10-15 см. Після посадки посіви присипають землею на 1 см. Для продовження сезону плодоношення насіння висівають з інтервалом в 2 тижні.
Як доглядати за редисом?
З-за короткого терміну вегетації редиски, за ним не потрібно довго дивитися і доглядати, але в ці важливі 20 діб, варто приділити їй увагу.
- Полив проводять раз на 3 дні під час сухої погоди і раз в тиждень при частих дощах. Грунт завжди повинна бути вологою до глибини в 10 див.
- Якщо земля важка потрібно часто її рихлити – раз в 3 дні не рідше.
- Підживлення, враховуючи короткий термін вегетації, не потрібні і не рекомендовані, якщо перед висіванням насіння земля удобрялась.
З-за короткого терміну вегетації редиски, за ним не потрібно довго дивитися і доглядати
http://nastanova. com/cikavo/redis-cherriet-f1-opis-sortu-posadka-i-doglyad. html